Date | R | Hjemme v Ude | - |
10/08 20:00 |
29 |
[199] Adam Walton v Zachary Svajda
[170] |
2-6,2-6
|
10/07 22:30 |
28 |
[170] Zachary Svajda v Alexis Galarneau
[174] |
6-3,6-4
|
10/07 20:30 |
28 |
[272] Tristan Schoolkate v Adam Walton
[199] |
4-6,5-7
|
10/06 23:15 |
27 |
Nishesh Basavareddy v Zachary Svajda
|
0-6,2-6
|
10/06 21:50 |
27 |
[174] Alexis Galarneau v Alexander Ritschard
[209] |
6-3,6-7,7-5
|
10/06 21:00 |
27 |
[426] Thai-Son Kwiatkowski v Tristan Schoolkate
[272] |
6-3,4-6,2-6
|
10/06 18:00 |
27 |
[295] Bernard Tomic v Adam Walton
[199] |
4-6,4-6
|
10/05 23:30 |
26 |
[110] Alex Michelsen v Thai-Son Kwiatkowski
[426] |
6-4,4-6,3-6
|
10/05 21:20 |
26 |
[295] Bernard Tomic v Mark Lajal
[237] |
7-6,6-3
|
10/05 21:05 |
26 |
[272] Tristan Schoolkate v Ryan Peniston
[183] |
6-3,6-4
|
10/05 20:05 |
26 |
Learner Tien v Adam Walton
|
2-6,4-6
|
10/04 23:30 |
26 |
[227] Steve Johnson v Zachary Svajda
[170] |
6-3,3-6,4-6
|
10/04 21:30 |
26 |
[174] Alexis Galarneau v Aziz Dougaz
[248] |
7-6,1-6,7-5
|
10/04 20:50 |
26 |
Tennys Sandgren v Nishesh Basavareddy
|
Retired
|
10/04 18:00 |
26 |
[199] Johannus Monday v Alexander Ritschard
[210] |
3-6,7-6,6-7
|
10/03 23:30 |
25 |
[173] Denis Kudla v Bernard Tomic
[295] |
1-6,6-4,6-7
|
10/03 21:20 |
25 |
[207] Adam Walton v Vasek Pospisil
[186] |
6-4,7-6
|
10/03 20:20 |
25 |
Alex Michelsen v Brayden Schnur
|
6-7,6-3,6-4
|
10/03 20:10 |
25 |
Nishesh Basavareddy v Abedallah Shelbayh
|
Retired
|
10/03 19:20 |
25 |
[499] Alfredo Perez v Mark Lajal
[234] |
1-6,3-6
|
10/03 18:40 |
25 |
[200] Tennys Sandgren v Cannon Kingsley
[448] |
6-4,6-4
|
10/03 18:35 |
25 |
[219] Giovanni Mpetshi Perricard v Thai-Son Kwiatkowski
[437] |
6-7,3-6
|
10/03 17:00 |
25 |
Garrett Johns v Learner Tien
|
2-6,4-6
|
10/03 17:00 |
25 |
[289] Mitchell Krueger v Ryan Peniston
[197] |
6-7,2-6
|
10/03 17:00 |
25 |
Ozan Baris v Tristan Schoolkate
|
3-6,1-6
|
10/02 23:30 |
25 |
[160] Christian Harrison v Zachary Svajda
[167] |
6-7,5-7
|
10/02 23:30 |
25 |
Stefan Dostanic v Steve Johnson
|
6-7,6-3,2-6
|
10/02 22:35 |
25 |
[176] Alexis Galarneau v Patrick Kypson
[249] |
7-6,6-4
|
10/02 21:35 |
25 |
[225] Laurent Lokoli v Johannus Monday
[199] |
6-7,2-6
|
10/02 20:40 |
25 |
[210] Alexander Ritschard v Nicolas Moreno De Alboran
[156] |
6-2,7-5
|
**Udfordreren - Tiburon**
Udfordreren - Tiburon er en professionel tennisturnering for mænd, der bliver afholdt i Tiburon, Californien, USA. Turneringen er en del af Challenger-touren, som er det næstbedste niveau i professionel tennis efter ATP-touren.
Udfordreren - Tiburon har været afholdt siden 1976 og er en af de ældste og mest traditionsrige turneringer på Challenger-touren. Turneringen spilles på hardcourt-baner, og den samlede præmiesum er $75.000.
Tidligere vindere af Udfordreren - Tiburon inkluderer topspillere som Pete Sampras, Andre Agassi og Stefan Edberg. I de seneste år har turneringen tjent som en vigtig platform for unge spillere, der forsøger at etablere sig på ATP-touren.
Udfordreren - Tiburon er en populær begivenhed for tennisfans i San Francisco Bay Area og tiltrækker et højt niveau af international deltagelse. Turneringen giver en enestående mulighed for at se fremtidens tennisstjerner i aktion og opleve spændende tennis på højt niveau.